Strony

29/11/2013

Kuracja olejem słonecznikowym


Byłam na kawce u mojej koleżanki Karoliny i to ona rzuciła hasłem: "kuracja olejem słonecznikowym". Zainteresowało mnie to. Wiem, że metoda ta, to nie jest żadne novum, ale przecież nie chodzi o kolejną dietę cud, a raczej o sprawdzone sposoby pomagające naszemu organizmowi. Jeżeli moje koleżanki coś przetestowały i uważają, że jest to godne polecania, to definitywnie godne polecania jest, a przynajmniej godne rozważenia koncepcji stosowania. Poniżej kilka informacji na temat kuracji olejem słonecznikowym. 

Ssanie oleju
to metoda oczyszczania organizmu z toksyn.

To, że nasz organizm ma tendencję do gromadzenia toksyn, każdy z nas zapewne wie. Oczyszczanie organizmu jest niezwykle istotne, ponieważ zapobiega chorobom. Problem, z reguły, polega na tym, jak te toksyny z naszego organizmu usunąć i tu z pomocą może nam przyjść kuracja olejem słonecznikowym, czyli po prostu ssanie oleju słonecznikowego. Nasza jama ustana bywa często pierwotnym źródłem zakażenia narządów wewnętrznych, a ssanie oleju, poprzez absorpcję toksyn, skutkuje zapobieganiem, a nawet leczeniem wielu chorób. Organizm odzyskuje swoją odporność i o wiele skuteczniej radzi sobie, zarówno z drobnymi, jak i poważniejszymi schorzeniami.

Dlaczego warto płukać usta olejem? 

 Bardzo istotne jest, że ta metoda jest prosta, bezbolesna, pomijając zapewne posmak oleju w ustach :) i nieszkodliwa (przynajmniej ja nie doszukałam się jeszcze negatywnych skutków). W ciągu 30 minut jamę ustną omywa 3 i 1/2-4 litra krwi. Olej absorbuje, czyli po prostu wchłania substancje toksyczne znajdujące się w organizmie. Wypluwając olej, pozbywami się tych szkodliwych substancji z naszego organizmu. Podobno najlepsze wyniki można osiągnąć, jeśli ta kuracja jest stosowana każdego dnia przez okres od 1 do 6 miesięcy. 

Płukanie ust olejem jest wskazane w leczeniu wielu chorób (lista jest naprawdę imponująca) m.in. chorób układu krwionośnego, przewodu pokarmowego, alergii, migreny, bólu głowy, reumatyzmu, a nawet wielu chorób nowotworowych.

Kiedy i jak stosować kurację?

Kurację olejem należy przeprowadzać rano na czczo lub wieczorem przed snem (po upływie ok. 3 godzin od ostatniego posiłku).

Należy wziąć 1 łyżkę oleju słonecznikowego tłoczonego na zimno i ssać, przeciągając olej między zębami. Ssać należy lekko przez ok. 15-20 min. Moja koleżanka wspomniała, że ona płucze usta 30 min. Ja na początku na pewno pozostanę przy 15 min. Oczywiście pod żadnym pozorem nie wolno połykać płukanego oleju! Oleju nie można połykać, ponieważ substancje w nim zawarte nie wpływają korzystnie na stan naszego organizmu i mogą nam wręcz zaszkodzić. Zresztą nie po to będę płukała usta z toksyn, żeby je później z powrotem wchłaniać. Proste :)

Usta należy płukać aż do momentu, kiedy olej stanie się cieczą koloru białego, jeżeli jest on nadal żółty, oznacza to, że za krótko płukaliśmy usta.

Po wypluciu oleju należy dokładnie przemyć jamę ustną wodą oraz najlepiej umyć zęby. Wskazane jest też podobno dokładne oczyszczenie języka. 

Jak stosować (tak w telegraficznym skrócie):

1. Wlać do ust jedną łyżkę stołową oleju słonecznikowego;
2. Ssać olej (płukać usta) przez ok. 15-20 min. (aż przybierze on kolor biały);
UWAGA! W żadnym wypadku nie połykać oleju.
3. Po zakończeniu ssania olej należy wypluć;
4. Wypłukać usta i umyć zęby.


Ja kuracji jeszcze nie rozpoczęłam. Od tygodnie wybieram się do sklepu po olej słonecznikowy, ponieważ w domu mam wszelkie "wynalazki" (olej z pestek winogron, ryżowy itp. itd.), ale brak akurat oleju słonecznikowego. Jak tylko uda mi się zakupić olej, to biorę się do testowania tej metody. Jeżeli Wy mieliście już okazję wypróbowania kuracji olejem słonecznikowymi, to chętnie dowiem się jakie jest Wasze zdanie na jej temat :)

Follow me on Facebook

2 comments :

  1. o matko pierwszy raz o tym słyszę! wiem, że ogólnie oleje są dobre (tylko musimy oczywiście zwracać uwagę, by kupować te najlepszej jakości), sama używam różnych, chyba najczęściej lnianego tłoczonego na zimno - do sałatek. o tej kuracji nigdy nie słyszałam. zastanawiam się, w jaki sposób krew omywa jamę ustną ;) spróbuję dowiedzieć się więcej, uruchamiając dr googla i czekam na Twoje opinie, o ile rozpoczniesz kurację ;) ps. mam nadzieję, że nie traktujesz moich komentarzy jak spam, bardzo spodobał mi się Twój blog ;)

    ReplyDelete
    Replies
    1. Bardzo Ci dziękuję za komentarze :) Nawet nie wiesz jak mi miło, że czytasz i jeszcze dzielisz się ze mną swoimi uwagami. Kurację zacznę, jak uda mi się dojechać po olej, a że chcę właśnie kupić taki lepszej jakości, więc troszkę mi to zajmuje. Pozdrawiam i życzę miłego dnia :)

      Delete

@annakarolcia on Instagram